Cytotec nedir?

Bayanlar dönem dönem istenmeyen gebelikler ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bazen de gebeliklerin zorunluluk itibari ile sonlandırılması gerekebilir. İşte bu tarz durumlarda cytotec ten yardım alabilirsiniz. Cytotec bir düşük hapı olmakta ve istenmeyen gebelikler için oldukça sık tercih edilen bir düşük ilacı olmaktadır.

Neden cytotec düşük hapı?

Bayanlar genellikle o soğuk kürtaj odalarından ve kürtaj masalarından ürkmektedirler. Ayrıca kürtaj operasyonu bayanları psikolojik olarak ta bir hayli olumsuz etkilemektedir. Bu durumlardan korktuğu için kürtaj olamayan bayanlar için, cytotec düşük hapı oldukça yardımcı olacaktır. Ayrıca cytotec düşük ilacı herhangi bir anestezi, narkoz gibi işlemler gerektirmez. Ağrı ve sancısı da normal kürtaj a göre çok daha az olmaktadır. Ayrıca cytotec düşük ilacı ile kürtaj işleminizi evinizde kolaylık ile uygulayabilir ve klinikte bulunmak zorunda kalmazsınız. Kürtaj işlemi sırasında herhangi bir kesme ya da cerrahi müdahale gerçekleştirilmediği için, enfeksiyon riski de minimumdur. Ve pahalı kürtaj ücretleri ile kıyaslandığında çok daha ekonomik bir yöntem olmaktadır.

 

Cytotec düşük hapı kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

 

Cytotec düşük hapı kullanacaksanız öncelik ile gebelik sürenizi tam olarak bilmeniz gerekmektedir. Çünkü cytotec düşük hapı erken gebeliklerde etki etmektedir. Gebelik süreniz 12 haftanın üzerinde olmaması gerekmektedir Yani 3 aylık gebelik ve üzerinde mutlaka bir doktordan yardım almalısınız. Ve bu sürenin üzerinde gerçekleştirilecek düşükler evde değil, erken müdahale edilebilmesi açısından, bir klinikte gerçekleştirilmelidir. Bunun dışında gebeliğiniz 3 ayın altındaysa kolaylıkla evde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat her koşulda mutlaka yanınızda birini bulundurun. Yalnız başınıza bu işlemi gerçekleştirmemeniz, olası bir yan etki ile karşılaşmanız halinde müdahale edilebilirliği arttıracaktır.

 

Cytotec düşük hapı nasıl etki eder?

 

Cytotec düşük hapı alındıktan ortalama 3 – 4 saat içinde etki etmektedir. Bu etki sıradan regl kanamasına benzemektedir. Fakat biraz daha yoğun ve kramplı olabilmektedir. İlk 24 saat içinde kanamalar yoğunken bu kanamalar azalarak 10 güne kadar devam edebilir. Bu kanamalarda herhangi bir cenin görmek mümkün olmamaktadır. Fakat gebelik kesesi eğer gebelik ileri seviyede ise görülebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir