Dusuk hapi kullanimi

Doğurgan bir bayanın, menopoz evresine girene kadar, gebelik istemediği bir dönemi olabilmektedir. Gerek okul, gerek iş, gerek maddi durumlar, gerekse ailevi nedenlerden dolayı, gerçekleşen gebelikleri isteyerek ya da istemeyerek sonlandırması gerekebilmektedir. Bu durumda bayanların aklına gelen ilk seçenek kürtaj olmaktadır. Fakat birçok bayan bu operasyondan çekinmekte ve korkmaktadır. Cytotec düşük hapı, bu gibi durumlar değerlendirilerek alternatif olarak üretilmiştir.

 

Neden cytotec düşük hapı?

 

İstenmeyen gebelikler için tek çözüm kürtaj olarak bilinmekte. Fakat artık bunun için bazı alternatifler mevcut. Bunlardan en bilinenleri ve tehlikesiz olanı ise, düşük ilacı diye bilinen haplardır. Kürtaj işlemi bayanlar üzerinde birçok olumsuz etki bırakabiliyor. En bilineni ise psikolojik problemler. Kürtaj masası ve o ortam bayanları derinden etkilemektedir. Fakat cytotec kullanan bayanların bu tarz problemleri olmamaktadır. Çünkü cytotec düşük hapı evde kullanılabilmektedir. Böylece her hangi bir kliniğe gitmenize gerek kalmaz. Ayrıca cytotec düşük hapı herhangi bir cerrahi müdahale ve kesik işlemi gerektirmediği için, buna bağlı mikrop kapma gibi problemler ile karşı karşıya kalmaz, enfeksiyon riskini minimuma indirirsiniz.

 

Cytotec düşük hapı nasıl etki eder?

 

Cytotec düşük hapı aldığınız takdirde, kişiden kişiye değişiklik gösterse de, genellikle etkisini ilk 4 saat içinde göstermektedir. Cytotec düşük hapı, adet kanaması şeklinde kanamalar yaratarak, düşüğü gerçekleştirir. En fazla 10 gün kanama sürmekte ve ilk 24 saat daha yoğun bir kanama gözükebilmektedir.

 

Cytotec düşük hapı kullanılırken dikkat edilmesi gereken unsurlar nelerdir?

 

Öncelikle doktorunuz ile irtibat halinde olmanız sizin yararınıza olacaktır. Çünkü cytotec düşük hapı kullanabilmek için en fazla 12 haftalık yani 3 aylık gebelik yaşıyor olmanız gerekmekte. Daha uzun gebeliklerde kullanılması önerilmemektedir. Çünkü cytotec düşük hapı, daha kısa süreli gebelikler için üretilmiştir. Cytotec düşük hapı sayesinde evinizde kolaylıkla düşük yapabilirsiniz. Fakat yine de, düşük ilacını kullanırken yanınız da biri olması önerilmektedir. Kanamaların en fazla 10 gün sürmesi beklenmekte olup daha uzun süreli ve yoğun olduğu takdirde mutlaka doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. İlk 24 saat ise, yoğun kanamalar ve güçlü kramplar olasıdır. Siz yine de dayanılmaz bir ağrı hissederseniz direkt olarak doktorunuz ile irtibata geçiniz.