Düşük hapı Kullanmak İsteyenler

Düşük hapı Kullanmak İsteyenler İçin Tüm Bilgiler

Bayanların kürtaj olmak yerine daha fazla tercih ettiği cytotec ilacı hakkında araştırma ile size bilgiler vermek istedik. Cytotec birçok kadın tarafından kullanılmıştır. Bu ilacın amacı nedir? Faydası var mı? Cytotec yasak mı?

Kadınların rızası olmadan gebe olduğu durumlar olabilmektedir. Bu durumlarda kadınlar gebeliği bitirmek ister. 2012 yılına kadar kürtaj ile gebelik sonlandırma yasal bir işlemdi. Fakat 2012 yılı itibari ile ülkemizde kürtaj yöntemi ile bebek aldırma yasaklandı. Farklı amaçlara hizmet etmeye başlayan kürtaj yöntemini devlet sonlandırdı. Yine gizli yöntemler ve yollar ile kürtaj yapan doktorlar bulunsa da cezası ağır olduğu için doktorların çoğunluğu kürtaj yapmamaktadır artık.Düşük hapı kullanmak isteyenler buna dikkat etmelidir.

Kürtaj yerine artık kadınlar cytotec düşük ilacı kullanmaktadır. Cytotec kürtajın ülkemizde yasaklanması ile eczane raflarından indirildi. Artık cytotec düşük hapı gizli gizli temin edilmektedir. Düşük hapı kullanmak isteyen bayanlar ilacı gizli olarak temin edebilirler. Peki, cytotec gerçekten işe yarıyor mu? cytotec ilacın faydaları nelerdir?

Cytotec kullanımı Dünya Sağlık Örgütü tarafından da desteklenen bir düşük ilacıdır. Bu ilaç hali hazırda ülkemizde yasak olmasına karşın bazı devlet hastanelerinde bulunmaktadır. Devlet hastanelerinde kullanılmasının sebebi bazı sorunlu gebelik durumlarının ortaya çıkmasıdır. Bunun dışında yasak olan ilacı bayanlar internet üzerinden ve ya tanıdıkları aracılığı ile temin etmektedir. Cytotec ilacı içerdiği madde sayesinde rahim ağzının açılmasını sağlamaktadır. Rahim ağzının açılması sonucunda gebelik rahimde duramaz ve dolayısı ile düşecektir. Cytotec istenmeyen gebelik durumlarına son vermede dünya üzerinde %90 başarı sağlamış bir ilaçtır. Cytotec ilacının faydalarını maddeler halinde sıralamak gerekir ise;

Gizli olarak temin edilir.
Herhangi bir cerrah müdahalesi olmadan yapılır.
Kürtaj derdi bulunmamaktadır.
Evde ve ya başka bir yerde bayanlar ilacı tek başına kullanabilmektedir.
Gebeliğin 11 ya da 12. haftasına kadar kullanılabilmektedir.
Anestezi gibi riskli kullanımlar bulunmuyor.
Ağrısı çok çok azdır.
Kürtaj için milyarlar dökmek gerekirken cytotec ilacı çok daha uygun fiyata aynı işlemi yapar.
Enfeksiyona yakalanma gibi bir risk taşımamaktadır.
Riski çok azdır.

Cytotec kullananlar ilacın faydaları bu şekildedir. Bu ilaç ağıza alınarak kullanılmaktadır. Bayanlar bu ilacı önce dilinin altına koyar. Daha sonra cytotec ilacı emmeye başlar. Emerek kullandığı bu ilaç rahimin ağzını açmasını sağlamaktadır. Bu sayede gebelik rahimin içinden düşecek ve gebelik kısa sürede sonlanacaktır. Riski az olan bu ilaçtan birçok bayan kullanmaktadır. Kısa bir araştırma ile hemen bulunabilecek cytotec ilaç dururken kürtaj hem pahalı hem de cerrahi bir operasyondur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir